honour roll tapatak oz exams

Tapatak Oz Honour Roll 2016

In acknowledgement of those teachers and students who have gone the extra mile in their tapping and shown great effort and achievement in their technique, performance abilities and own creative choreographic input for 2016.

These are the students who have reached the elite level of SUPREME PASS for 2016.

TINY TOTS

 

  1. Charlotte Richards
    Dance Infusion

    SUPREME PASS 96%
    Yeppoon – QLD
    Teacher: Rachael Wilkinson
  1. Nya Minto 
    Dance Infusion
    SUPREME PASS 96%
    Yeppoon – QLD
    Teacher: Rachael Wilkinson

 

JUNIOR BEGINNER

 

  1. Alexa McCafferty
    Academy Dance Studios            

    SUPREME PASS 98%
    Nerang, Gold Coast  – QLD
    Teacher:  Melissa McCafferty
  1. Poppy Nolan
    Academy Dance Studios

    SUPREME PASS 96%
    Nerang, Gold Coast  – QLD
    Teacher: Melissa McCafferty
  1. Tia Thompson
    Academy Dance Studios            

    SUPREME PASS 97%
    Nerang, Gold Coast – QLD
    Teacher: Melissa McCafferty
  1. Nagissa Kuriyama
    Academy Dance Studios
    SUPREME PASS 96%
    Nerang, Gold Coast – QLD
    Teacher: Melissa McCafferty
  1. Ava Palazzo
    Mildura Ballet & Dance Guild
    SUPREME PASS 96%
    Mildura – VIC
    Teacher: Melissa Panetta
  1. Heidi Veach
    Dance Infusion
    SUPREME PASS 96%
    Yeppoon – QLD
    Teacher: Rachael Wilkinson
  1. Matilda Richards
    Dance Infusion
    SUPREME PASS 97%
    Yeppoon – QLD
    Teacher: Rachael Wilkinson
  1. Daphne Liu
    Annette Roselli Dance
    SUPREME PASS 97%
    Tingalpa, Brisbane – QLD
    Teacher: Trudi Bofinger
  1. Ashley Tseng
    Annette Roselli Dance
    SUPREME PASS 96%
    Tingalpa, Brisbane – QLD
    Teacher: Trudi Bofinger
  1. Paige Valanidas
    All Starz Performing Arts
    SUPREME PASS 97%
    Peakhurst, Sydney – NSW
    Teacher: Kieron Kulik & Priscilla Severino
  1. Ai-Olivia Kamikura
    All Starz Performing Arts
    SUPREME PASS 97%
    Peakhurst, Sydney – NSW
    Teacher: Kieron Kulik & Priscilla Severino
  1. Isabel Gregory
    All Starz Performing Arts
    SUPREME PASS 96%
    Peakhurst, Sydney – NSW
    Teacher: Kieron Kulik & Priscilla Severino
  1. Maddy Hughes
    All Starz Performing Arts
    SUPREME PASS 96%
    Peakhurst , Sydney – NSW
    Teacher: Kieron Kulik & Priscilla Severino
  1. Avaleigh Rock
    All Starz Performing Arts
    SUPREME PASS 97%
    Peakhurst, Sydney – NSW
    Teacher: Kieron Kulik & Priscilla Severino
  1. Kaan Guldur
    All Starz Performing Arts
    SUPREME PASS 97%
    Peakhurst, Sydney – NSW
    Teacher: Kieron Kulik & Priscilla Severino
  1. Vienna Healey–Cooke
    All That Jazz Dance Studio
    SUPREME PASS 96%
    Perth  – WA
    Teacher: Fiona Scott
  1. Samantha Sidebottom
    All That Jazz Dance Studio
    SUPREME PASS 96%
    Perth  – WA
    Teacher: Fiona Scott

 

JUNIOR INTERMEDIATE ONE

 

  1. Taya Higgins
    Mildura Ballet & Dance Guild
    SUPREME PASS 98%
    Mildura – VIC
    Teacher: Libby Kennedy
  1. Charlotte Fleri
    Mildura Ballet & Dance Guild
    SUPREME PASS 96%
    Mildura – VIC
    Teacher: Libby Kennedy
  1. Nick Smith
    Dance Infusion
    SUPREME PASS 96%
    Yeppoon – QLD
    Teacher: Rachael Wilkinson
  1. Catelyn Creasley
    Annette Roselli Dance
    SUPREME PASS 98%
    Tingalpa, Brisbane – QLD
    Teacher: Trudi Bofinger

 

JUNIOR INTERMEDIATE TWO

 

  1. Zoe Anderson
    Dance Express, Mackay
    SUPREME PASS 96%
    Mackay – QLD
    Teacher: Natalie Midgely

 

JUNIOR ADVANCED ONE

 

  1. Caitlin Miller
    Academy Dance Studios
    SUPREME PASS 96%
    Nerang, Gold Coast – QLD
    Teacher: Melissa McCafferty
  1. Morgan Vadlja
    Mildura Ballet & Dance Guild
    SUPREME PASS 96%
    Mildura – VIC
    Teacher: Libby Kennedy
  1. Brianna Huggins
    All That Jazz Dance Studio
    SUPREME PASS 96%
    Perth – WA
    Teacher: Fiona Scott
  1. Serena Neal
    All That Jazz Dance Studio
    SUPREME PASS 96%
    Perth  – WA
    Teacher: Fiona Scott

 

JUNIOR ADVANCED TWO

 

  1. Kennedy Foley
    Dance Express
    SUPREME PASS 96%
    Mackay – QLD
    Teacher: Taylor Hey
  1. Madison Fleri
    Mildura Ballet & Dance Guild
    SUPREME PASS 96%
    Mildura – VIC
    Teacher: Libby Kennedy
  1. Jesse Horder
    BeeBop Dance Studios
    SUPREME PASS 96%
    Georgetown – TAS
    Teacher: Melanie Street
  1. Brooke Chugg
    BeeBop Dance Studios
    SUPREME PASS 98%
    GeorgeTown – TAS
    Teacher: Melanie Street
  1. Keisha Bridde
    Planet Dance
    SUPREME PASS 96%
    Menai, Sydney – NSW
    Teacher: Shannon Claridge
  1. Frano Lastro
    Planet Dance
    SUPREME PASS 96%
    Menai, Sydney – NSW
    Teacher: Shannon Claridge

 

TEEN ADVANCED ONE

 

  1. Olivia Maurer
    BeeBop Dance Studios
    SUPREME PASS 96%
    GeorgeTown – TAS
    Teacher: Melanie Street
  1. Maddison Stubbs
    Planet Dance
    SUPREME PASS 97%
    Menai, Sydney – NSW
    Teacher: Jake Murray
  1. Freya Bygrave
    Planet Dance
    SUPREME PASS 97%
    Menai, Sydney – NSW
    Teacher: Jake Murray
  1. Rennae Miller
    Dance Infusion
    SUPREME PASS 96%
    Yeppoon – QLD
    Teacher: Rachael Wilkinson
  1. Teo Ross
    Woolgoolga Dance
    SUPREME PASS 96%
    Woolgoolga – NSW
    Teacher: Hana Truban
  1. Demi Zissis
    All Starz Performing Arts
    SUPREME PASS 96%
    Peakhurst, Sydney – NSW
    Teacher: Kieron Kulik & Priscilla Severino
  1. Kai Soumelidis
    All Starz Performing Arts
    SUPREME PASS 96%
    Peakhurst, Sydney – NSW
    Teacher: Kieron Kulik & Priscilla Severino
  1. Asha Cameron
    All That Jazz Dance Studio
    SUPREME PASS 97%
    Perth  – WA
    Teacher: Fiona Scott
  1. Jodi Place
    All That Jazz Dance Studio
    SUPREME PASS 97%
    Perth  – WA
    Teacher: Fiona Scott
  1. Madison Scott
    All That Jazz Dance Studio
    SUPREME PASS 98%
    Perth  – WA
    Teacher: Fiona Scott

 

TEEN ADVANCED TWO

 

  1. Terah Hope
    Dance Express
    SUPREME PASS 96%
    Mackay – QLD
    Teacher: Taylor Hey
  1. Kate Orchard
    Planet Dance
    SUPREME PASS 97%
    Menai, Sydney – NSW
    Teacher: Jake Murray

 

PRE SENIOR ADVANCED ONE

 

  1. Emily Boesen
    Planet Dance
    SUPREME PASS 96%
    Menai, Sydney – NSW
    Teacher: Jake Murray
  1. Tilayna Muddle
    Planet Dance
    SUPREME PASS 96%
    Menai, Sydney – NSW
    Teacher: Jake Murray
  1. Kieren Bofinger
    Annette Roselli Dance
    SUPREME PASS 97%
    Tingalpa, Brisbane – QLD
    Teacher: Trudi Bofinger
  1. Amelia Bofinger
    Annette Roselli Dance
    SUPREME PASS 96%
    Tingalpa, Brisbane – QLD
    Teacher: Trudi Bofinger
  1. Mitchell Seymour
    All Starz Performing Arts
    SUPREME PASS 99%
    Peakhurst, Sydney – NSW
    Teacher: Kieron Kulik & Priscilla Severino
  1. Katrina Angelis
    All Starz Performing Arts
    SUPREME PASS 98%
    Peakhurst, Sydney – NSW
    Teacher: Kieron Kulik & Priscilla Severino
  1. Kate Orchard
    Planet Dance
    SUPREME PASS 96%
    Menai, Sydney – NSW
    Teacher: Shannon Claridge

 

PRE SENIOR ADVANCED TWO

 

  1. Taylor Hayes
    Fame Talent School
    SUPREME PASS 96%
    Mackay – QLD
    Teacher: Margot McKendry
  1. Miah-Rose Lake
    Planet Dance
    SUPREME PASS 96%
    Menai, Sydney – NSW
    Teacher: Shannon Claridge
  1. Emily Boesen
    Planet Dance
    SUPREME PASS 96%
    Menai, Sydney – NSW
    Teacher: Shannon Claridge
  1. Tilayna Muddle
    Planet Dance
    SUPREME PASS 98%
    Menai, Sydney – NSW
    Teacher: Shannon Claridge

 

SENIOR ADVANCED ONE

Yet to be awarded

SENIOR ADVANCED TWO

Yet to be awarded

SENIOR ADVANCED PERFORMERS

Yet to be awarded

TAPATAK OZ LEAPS AND BOUNDS 2016

 In acknowledgement of those teachers and students who have gone the extra mile in reaching extraordinary goals in 2016.

These are the students who have improved their standard in “leaps and bounds” for 2016 and moved to a whole new level in their tapping.

Bravo to You!

  1. Grace Brown, Dance Express | Mackay – QLD
  2. Brooke Waterson, Fame Talent School | Mackay – QLD
  3. Taylor Hayes, Fame Talent School | Mackay – QLD
  4. Eva Black , Mildura Ballet & Dance Guild | Mildura – VIC
  5. Imogen Vadlja, Mildura Ballet & Dance Guild | Mildura – VIC
  6. Gemma Higgins, Mildura Ballet & Dance Guild | Mildura – VIC
  7. Chelsea Ryan, Mildura Ballet & Dance Guild | Mildura – VIC
  8. Alexandra Pestrivas, Mildura Ballet & Dance Guild | Mildura – VIC
  9. Lucy Ashcroft, Mildura Ballet & Dance Guild | Mildura – VIC
  10. Mel Reed, BeeBop Dance Studios | Georgetown – TAS
  11. Libby Barrett, BeeBop Dance Studios | Georgetown – TAS
  12. Toni Michieletto, BeeBop Dance Studios | Georgetown –TAS
  13. Leah Jones, BeeBop Dance Studios | Georgetown –TAS
  14. Jess Williams, BeeBop Dance Studios | Georgetown –TAS
  15. Taylah Leonard, BeeBop Dance Studios | Georgetown –TAS
  16. Sasha Sarafoski, Planet Dance, Menai | Sydney – NSW
  17. Brianna Dearing, Planet Dance, Menai | Sydney – NSW
  18. Miah-Rose Lake, Planet Dance, Menai | Sydney –NSW
  19. Aylexis Ibanez, Planet Dance, Menai | Sydney – NSW
  20. Emma Kellert, All Starz, Peakhurst | Sydney – NSW
  21. Giulia Casella, All Starz, Peakhurst | Sydney – NSW
  22. Lorissa Casella, All Starz, Peakhurst | Sydney – NSW
  23. Yasmin Mansour, All Starz, Peakhurst | Sydney – NSW
  24. Bailee Affleck, The Dance Network | Melbourne – VIC
  25. Tahnie-Jai King, The Dance Network | Melbourne – VIC